Učební materiály

deutsch.info

Nemáte právě dost času na návštěvu kurzu? Procvičujte a rozšiřujte si své znalosti s deutsch.info. Tato online platforma nabízí zdarma kurzy na úrovni A1-B2.

Kurzy jsou k dispozici v 17 jazycích stejně jako poslechová cvičení a praktické informace o životě v Rakousku a Německu.

 

Pro vyučující němčiny jsou zde didakticky zpracované materiály.

sprachportal.at

Mozarta už znáte... Podívejte se, co všechno Rakousko nabízí. Naše materiály k rakouským reáliím najdete na www.sprachportal.at. Stránka je společným produktem Österreich Institutu a Rakouského integračního fondu

Österreich Spiegel

Noviny pro výuku němčiny vydávané 4x ročně ve spolupráci s Rakouským integračním fondem. V novinách najdete zajímavé originální texty z rakouského tisku. Doplněny jsou audio-CD s příspěvky z rádií a didaktickou přílohou. Pro účastníky našich kurzů a ve vybraných kavárnách v Brně zdarma. Řekněte si u nás o jeden exemplář k vyzkoušení zdarma.

 

Přečtěte si ukázku s posledního čísla novin. Objednávka je možná zde.

odborná němčina

Potřebujete němčinu pro svou specializaci? Tým zkušených expertů Österreich Institutu z řad vyučujících němčiny a expertů z oborů vytvořil řadu odborných materiálů. K dispozici jsou podklady pro hospodářství a zdravotnictví.    

Vhodné i k samostudiu. Objednejte v naší centrále.

didaktizace filmů

Porozumět dobrému filmu a užít si to, a přitom se ještě něco naučit? Naše výukové materiály k rakouským filmům Vám ukážou, jak na to. 

skupinový management ve výuce

Jak můžu své žáky ještě víc motivovat k učení? V čem je problém, když výuka i přes tu nejlepší přípravu prostě "nefunguje"? A jaké metody přinesou do skupiny svěží vítr? Naše příručka Skupinový management ve výuce němčiny Vám pomůže porozumět dynamickým procesům ve skupině a lépe je řídit. Objednejte si ji v naší centrále ve Vídni.