Sponzoři

Velký dík následujícím sponzorům a partnerům Österreich Institutu:

Společně oslovíme co nejvíce lidí a uskutečníme významné kroky na cestě k mezikulturnímu dialogu napříč mnohojazyčnou Evropou.


Díky Vašemu nasazení a prostředkům dáme vzniknout např. inovativním a účinným vzdělávacím metodám za použití nejmodernějších postupů.

Manner

Vítejte v růžovém světě oplatek Manner. Vítejte ve světě pravých ingrediencí a certifikovaného kakaa z vlastní pražírny, ve světě bez barviv, konzervačních látek a ztužených tuků. Špičková kvalita, to jsou oplatky Manner. Originální Vídeňská výroba již téměř 125 roků v nejvyšší kvalitě. Typická růžová barva jako signál kvality od výrobce Josef Manner & Comp AG. Společnost vyrábí produkty z těch nejlepších surovin a nešetří na obsahu ani kvalitních ingrediencí. Prosím, buďte našimi hosty v tomto světě.

KTM Fahrrad GmbH – Bikes Made in Austria

KTM Fahrrad GmbH je nejúspěšnějším výrobcem kol v Rakousku. První kvalitní kola přišla na svět v roce 1964 v Mattighofenu (Horní Rakousko). Nabízí pestrou škálu produktů od kol pro večerní projížďku po špičkové závodní stroje. Od roku 2010 se firma zasazuje za nový trend e-Bikes. V roce 2014 slaví KTM své 50. jubileum a ve svých kolech propojuje tradici s vysokou kvalitou a nejmodernějšími technologiemi, abychom si Rakousko mohli vychutnat nejlépe jak jinak než na dvou kolech.

THERME LAA - HOTEL & SPA ****s

Dovolená pro 365 dnů! Ať už plánujete zdravotní dovolenou anebo wellness-víkend ve dvou či výlet s rodinou - v lázních Therme Laa je pro každného něco! Užijte si odpočinek u nás!

KunstHausWien

Do tohoto muzea mohou také psi! KunstHausWien představuje díla Friedricha Hundertwassera, který tuto budovu také z větší části architektonicky upravil. Jsou zde k vidění také různé mezinárodní putovní výstavy, těžištěm tohoto muzea je fotografie.

Wien Museum

Wien Museum je univerzálním městským muzeem s pestrou škálou výstav a sbírek od historie města přes umění a módu až po kulturu všedního dne a to od počátku osídlování až po současnost.
Díky svému všestrannému zaměření a širokému potenciálu má Wien Museum jedinečnou pozici na poli vídeňských muzeí. Vídeňská metropole může být svým přesahem společenských, kulturních i urbanistických změn příkladem pro ostatní velkoměsta. Wien Museum je veřejným médiem, koncentrujícím různé vědní obory. Nabízí prostor pro přemýšlení a reflexi svým pravidelným i náhodným návštěvníkům a hostům. To vše signalizuje: Kdo se chce Vídni dostat pod kůži, je zde na správném místě.

Technisches Museum Wien

Nejstarší auto na světě, páka a její nástrahy na vlastní kůži, nejrůznější sbírky, speciální výstavy, a "všední den. návod k použití" - to vše a více najdete v tomto velmi živém muzeu.

BELVEDERE

Zámecký komplex, který sestává z Horního a Dolního Belvederu a rozlehlé zahrady, patří k nejhezčím barokním stavbám. Je také součástí kulturního dědictví UNESCO.
Jedním z největších lákadel Belvederu je slavný obraz „Polibek“ od Gustava Klimta a můžete jej obdivovat v Horním Belvederu v rámci stálé výstavy o tomto umělci.

Haus der Musik

Interaktivní "Haus der Musik" představuje na 6 podlažích fascinující svět hudby a tónů. Vyzkoušejte si své muzikální nadání u virtuálního dirigentského pultíku, složte svůj vlastní valčík a nebo si zaexperimentujte s tóny, zvuky a nástroji. Nikde jinde na světě Vám to neumožní, pouze zde.

Kontaktní osoba:

Mgr. Lucie Judová

vedoucí institutu

telefon:
+420/549 241 991

mobil:

+420/734 622 107

e-mail:
judova@oei.cz